Türkiye’de spor araba sahibi olmak, çok büyük birikim isteyen ve cep yakan bir iş. Peki hepimizin hayallerini süsleyen o “gösterişli” arabalara binmek sadece hayalde mi kalacak ? Tabi ki hayır. Sizin için büyük bir piyasa araştırması sonucu bulduğumuz, makul fiyatlı 5 spor arabayı huzurlarınıza sunuyoruz.

1. Subaru Impreza WRX STI

ÖZELLİKLER

Marka : Subaru

Motor gücü : 100 150 hp (yaşına göre değişiyor)

Motor hacmi : 1400 2000 (yine yaşına göre değişebiliyor)

Çekiş : 4×4

Bir ralli efsanesi olan bu modelin yeni kasalarında fiyat artsa da eski kasalarını ortalama bir piyasa araştırmasıyla 20.000 TL civarına bulmak mümkün. Hem performansı tatmin edici hem görünüşü dikkat çekici. Bu canavarla yanlaması gayet keyifli olsa gerek. Ve şehir trafiğinde size bakan gözlerin haddi hesabı olmayacaktır, temin ederim. Alacaklara 2003 sonrası kasalarından almasını tavsiye ederim. Spoiler ve dış yapı bu kasalarda daha iyi.

2. FİAT COUPE

Özellikler :

Marka : Fiat

Motor gücü : 125 150 HP arası

Çekiş : önden

Motor hacmi : 1900 – 2000 CC

Hangimiz bir Ferrari’miz olsun istemez ki ? Bu araç görünümüyle size tam bir Ferrari hissi verecek. Performans açısından fabrika çıkışı haliyle gayet iyi olmasına karşın modifiyeye çok açık bir araba. Ortalama 20 – 25.000 civarına bulabileceğiniz bu spor araba, birkaç bin liralık masrafla tam bir canavar olur. Siz yolların tozunu atarken, sizi izleyenlere dudak ısırtacaksınız. Benim tercihim kesinlikle halk Ferrarisi Fiat Coupe yönünde.

3. Audi TT.1.8T QUATTRO 

Özellikler :

Marka: Audi

Motor gücü : 225 HP

Motor hacmi : 1781 CC

Çekiş : 4×4

“Ben Audi den başka arabaya binmem” diyen arkadaşlara gider ancak diğer arbalara göre bazı eksileri var. Her şeyden önce fiyatı, 45.000 den  başlayıp yukarı doğru çıkan bir piyasası var. Bunun yanı sıra 2 koltuklu bir araç ve pek geniş değil. Bunun yanı sıra aşırı “duran” bir araba değil. Ama göz önünde bulundurulması gereken nokta şu, O bir Audi elbette onun bir bedeli olacaktır. Diğerlerinin görünüşüyle hava atarken bu arabanın ismiyle bile hava atabilirsiniz.

4.Mazda RX8 (Spor Araba Severlerin Gözdesi)

Mazda RX8 (Spor Araba Severlerin Gözdesi)
Mazda RX8 (Spor Araba Severlerin Gözdesi)

Özellikler :

Marka : Mazda

Motor gücü : 192 hp

Motor hacmi 1308 cc

Çekiş : Arkadan

Bu araba alınır. Hem ergonomik, 4 koltuklu hem yanlama canavarı hem de efsane bir görünüşü var. Bir arabadan daha ne isteyebilirsin ki. Fiyatı 45.000 den başlayıp yukarı doğru çıkıyor.  2007 kasasını 45.000 e bulmak mümkün. Bence fiyatını hak ediyor. Kapılarının açılış yönleri bile çok alımlı. Arabayı görür görmez gazlayasınız geliyor zaten, kesinlikle bir albenisi var